Växeln: 08-716 90 50               Byggservice: 08-515 16 200  

Kontakta oss


Jens Hoffmann
Verkställande Direktör
Tel: 08-515 16 204
jens@dipart.se


Mats Hoffmann
Personalchef
Tel: 08-515 16 202
mats@dipart.se


Marie Hedin
Ekonomichef
Tel: 08-515 16 201
marie@dipart.se


Karl Johan Brännström
Kvalitetschef
08-515 16 224
kalle@dipart.se 


Jan Thorsell
IT-chef
Tel: 08-515 16 217
janne@dipart.se

Gunilla Schöllin
Ekonomiadministratör
Tel: 08-515 16 206
gunilla@dipart.se

Affärsområde Hus

Affärsområde Hus arbetar främst med balkongrenoveringar och åtar sig då också samtliga övriga arbeten som kan behöva göras på husets utsida. Det kan vara fönsterbyten, fasadrenoveringar, montering av inglasningar och förstås byte av balkongräcken. 

Frågor som rör affärsområdet Hus såsom offertförfrågningar, mailas med fördel till hus@dipart.se


Thomas Frankborn
Affärsområdeschef
Tel: 08-515 16 203
Mob: 070-732 22 30
thomas@dipart.se


Sebastian Haffenberg
Produktionsansvarig
Tel: 08-515 16 207
Mob: 076-003 60 01
sebastian.haffenberg@dipart.se


Nazif Hasanovic
Projektledare
Tel: 08-515 16 227
Mob: 070-732 33 09
nazif.hasanovic@dipart.se


Tim Wikström
Projektledare
Tel: 08-515 16 216
Mob: 072-301 81 01
tim.wikstrom@dipart.se


Olov Söderström
Entreprenadingenjör
Tel: 08-515 16 208
Mob: 070-732 22 96
olov.soderstrom@dipart.se


Arto Urpiola
Projektledare
Tel: 08-515 16 223
Mob: 070-732 22 52
arto.urpiola@dipart.se


Martin Migic
Projektledare
Tel: 08-515 16 278
Mob: 076-003 60 05
martin.migic@dipart.se

Affärsområde Betong

Affärsområdet Betong är uppdelat i olika ramavtalsområden som bedriver verksamhet inom renovering av betongentreprenader ofta inom infrastruktur, alltifrån broar till parkeringshus.

Frågor som rör affärsområdet Betong såsom offertförfrågningar, mailas med fördel till betong@dipart.se


Patrick Lepierre
Affärsområdeschef
Tel: 08-515 16 211
patrick@dipart.se

Affärsområde Bygg

Bygg är specialiserat på byggservice åt försäkringsbolag och större fastighetsförvaltare. Produktionen består av många ofta mindre projekt såsom brand-, vatten- och inbrottsskador. 

Frågor som rör affärsområdet Bygg såsom offertförfrågningar, mailas med fördel till bygg@dipart.se


Jens Hoffmann
Affärsområdeschef
Tel: 08-515 16 204
jens@dipart.se


Johan Wiklund
Ansvarig försäkringsskador
Tel: 08-515 16 219
johan@dipart.se


Markus Jergin
Projektledare
Tel: 08-515 16 209
markus@dipart.se

Mathias Hasslund
Produktionsledare
mathias@dipart.se


Jenny O'Brien
Projektstöd 
Tel: 08-515 16 210
jenny@dipart.se


                          Kim Tyborn
       Ansvarig entreprenader
               Tel: 08-515 16 222

                     kim@dipart.se


           Alexander Bergsman
                       Projektledare
               Tel: 08-515 16 213
           alexander@dipart.se

Patrik Liljegren
Produktionsledare

liljegren@dipart.se

Dipart Entreprenad AB, Huvudkontor
Vikdalsvägen 50, 131 52 Nacka Strand

Lager - Länna
Slipstensvägen 17, 142 50 Skogås

Lager och etablering - Hornstull
Hornstulls Strand 15, 117 39 Stockholm